Kłucie się zakażonymi igłami

Witam mam pytanie miałam praktyki w szpitau i celowo wyciagłam z pojemnika na zakazne odpady kilka zuzytych igieł i pokułam sie nimi.Teraz doszło do mnie co zrobiłam.Prosze mi powiedziec czy to zagraza mi w jakis sposób.Co mam zrobic

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Takie działania były skrajnie nieodpowiedzialne. W tym momencie nie można wykluczyć iż zarazila się Pani groźnymi chorobami w tym HIV i wirusem zapalenia wątroby typu B i C.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę jak najszybciej zgłosić się do lekarza chorób zakaźnych. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Jeżeli lekarz chorób zakaźnych jest niedostępny Proszę koniecznie udać się do lekarza zakładowego.