Kłucie w boku po zawale serca

cztery miesiące temu przeszłam zawał. dlaczego kuje mi w lewym boku ? czy to tak ma być ?
KOBIETA ponad rok temu

Leki przeciwzakrzepowe

Aby układ krwionośny dobrze funkcjonował, niezbędne jest płynne krążenie krwi w naczyniach. Tym, co blokuje krew jest skrzep. Obejrzyj film i dowiedz się, co robić, by usprawnić przepływ krwi.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisany przez Panią objaw bez wątpienia nie ma charakteru fizjologicznego. Może mieć on jednak bardzo różne pochodzenie - może być to zarówno nerwoból jak i ból wynikający z patologii układu krążenia (powikłanie zawału). Sugeruję zatem konsultację kardiologiczną - być może wskazane będzie wykonanie badań dodatkowych (ECHO serca).

0

Dolegliwości bólowe w klatce piersiowej opisywane jako kłucia zwykle nie mają związku z tzw. problemami wieńcowymi , których pacjenci najbardziej się obawiają i które mogą poprzedzać np. zawał mięśnia sercowego. Nie można jednak wykluczyć na podstawie opisywanych objawów kardiogennego charakteru tych dolegliwości. Mogą być one związane z chorobą serca jak również z niekardiologicznymi przyczynami. Wyjaśnienie tego na podstawie wyłącznie opisywanych dolegliwości jest niemożliwe. W Pani przypadku niewątpliwie konieczna jest wizyta u lekarza kardiologa..

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty