Kłucie w brzuchu a podejrzenie endometriozy
właśnie chodziło mi o ciągłe nie robienie przerwy ;-) usg miałam, wszystko "ok". czuje bol w podbrzuszu (mocniejszy w 2giej polowie cyklu), takie klucie. miesiaczki mam okropne.. :( gastrologicznie i urologicznie niby tez wszystko okej. ginekolog chce zrobic laparoskopie zeby sprawdzic czy nie mam endometrioze,ale czy naprawde potrzeba zabiegu zeby to sprawdzic ? nie da sie inaczej? czy po zabiegu musze zostac w szpitalu czy moge isc do domu?

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Diagnostyka endometriozy jest niezwykle trudna gdyż ogniska choroby mogą być niezmiernie małe oraz często lokalizują się w nietypowych miejscach. Stąd też dążenie do wykonania zabiegu. Po samej procedurze pacjentka nie wchodzi do domu tego samego dnia, co jednak nie oznacza iż musi spędzić w szpitalu długi czas. Zwykle są to 2-3 dni.