Kłucie w górnej klatce piersiowej przy bieganiu

Od roku biegam cztery pięć razy dziennie trzy do pięciu kilometrów oprócz tego regularnie boksuje i lubię wysiłek fizyczny . Niestety gdy chcę wskoczyć na wyższy poziom tempa by zwiększyć swoją wytrzymałość utrudnia mi kłucie(ucisk)w górnej części klatki piersiowej.nie utrudnia mi to życia na codzień lecz podczas intensywnego wysiłku.(atme)jakichś tam stopień posiada wielu zawodowych sportowców i przeciwdziałaja zamykaniu sie pęcheżyków .Co najl.stosowac?BECLAZONE nic nie daje prewencyjnie :/

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W Pana sytuacji konieczne jest wykonanie próby wysiłkowej oraz konsultacja z kardiologiem. Dopiero po wykluczeniu przyczyn sercowych można wspomagać się medykamentami.