Kłucie w klatce piersiowej a wynik EKG

Witam. Mam taki problem kuje mnie w klatce piersiowej mostku serce lekarz pow że to niedobór magnezu ( piłem energetyzujace napoje ). Czasem budzi mnie szybkie i mocne bicie serce oraz klucia w klaatce piersiowej . Byłam na pogotowiu zrobili mi Ekg i wynik 140/80 czy to normalny ? Ile czasu trzeba brać magnez żeby były jakieś rezultaty?

Małgorzata Panek

140/80 to ciśnienie tętnicze prawidłowe wysokie. Najprawdopodobniej nie wykryto na SORze żadnych niepokojących objawów. Kłujący ból może mieć podłoże stresowe. Po paru tyg przyjmowania magnezu ew niedobór powinien się wyrównać
Kolatanie serca może wynikać ze stosowania napojów energetycznych. Radziłabym odstawić te napoje. W razie niepokojących objawów proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam