Kłucie w lewej piersi i w okolicach brzucha

Witam, od jakiegoś czasu mam kłucie w brzuchu po lewej stronie, mam uczucie pełności, czuje się taka ciężka na brzuchu. Pobolewa mnie też z tyłu w plecach, ale najbardziej przeszkadza mi te kłucie po lewej stronie:( mam również częste plamienia oraz kłuje mnie w lewej piersi i promieniuje:( Bardzo się boję i martwi mnie to, czego mogą to być objawy? Czy to tylko nerwica?
ponad rok temu

Lek. Karolina Dębska

Witam.

Kłucie w brzuchu po lewej stronie i uczucie ciężaru w brzuchu sugeruje problem z jelitem grubym, a dokładniej jego fragmentem - esicą. Najczęstszą przyczyną są zaparcia. Proszę spróbować lżejszej diety, z dużą ilością błonnika (warzywa, owoce, pieczywo wieloziarniste) i wody.

Plamienia wymagają diagnostyki ginekologicznej. Wspólnie z kłuciami po lewej stronie mogą świadczyć o np. torbieli jajnika lub endometriozie, jak również o wielu innych chorobach. Może nie być to również nic poważnego.

Ból w lewej piersi może być nerwobólem, lub jakąś torbielką. Należy zrobić USG tej piersi.
Pozdrawiam