Kłucie w okolicy serca i drętwienie ręki

Witam.Mam problem tego typu że czasami czuje kłucie w okolicy serca, drętwieje mi lewa ręka. Czy to coś poważnego ?. Piję jedną kawę dziennie. Mam 17 lat.
17 LAT ponad rok temu

Opisywane dolegliwości bez przeprowadzenia badania lekarskiego nie pozwalają precyzyjnie określić ich przyczyny. Młody wiek oraz charakter dolegliwości bólowych nie przemawia raczej za ich kardiogennym pochodzeniem. Nie można jednak na podstawie krótkiego opisu objawów wykluczyć jednoznacznie problemu kardiologicznego. Należy różnicować przyczynę kardiologiczną dolegliwości z problemami neurogennymi związanymi np. z chorobami kręgosłupa lub zaburzeniami jonowymi. Proponuję skonsultować się z lekarzem celem wyjaśnienia przyczyny opisywanych objawów.

Najprawdopodobniej to nic poważnego, chociaż .... należałoby się zastanowić czy na pewno właściwie dbamy o swoje ciało i układ kostno-stawowy. Postawa ciała podczas siedzenia, ilość godzin spędzanych w jednej pozycji, aktywność fizyczna - czy w ogóle, a jeśli tak to jaki rodzaj, jednostronna czy urozmaicona itd. Bo podane dolegliwości mają swoje żródło najprawdopodobniej na poziomie kręgosłupa.