Kłucie w podbrzuszu pod pępkiem a nerwica i spożywanie alkoholu

Witam od kilku dni boli mnie brzuch np. Kłuje czy sciska najczesciej podbrzusze pod pępkiem ale niekiedy i po lewej i po prawej stronie raz w dole raz pod żebrami, niewiem co robic bo nigdy nie miałem problemu z brzuchem, dodam ze lecze sie na nerwice moze to od tego. Jestem facetem i mam 27 lat. Jeszcze nadmienie że czesto spożywam alkohol. Proszę o odpowiedź z góry dziękuje

Milena Lubowicz

Pana objawy są dosyć niespecyficzne, gdyż ból nie umiejscawia się w jednym miejscu. Może to być spowodowane nerwicą, ale myślę, że należałoby wykluczyć inne przyczyny. Proponuję wizytę u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Proszę sprawdzić czy problem nie ma żródła fizjologicznego, czy nie wynika rzeczywiscie np. za częstego spożywania alkoholu. Jeżeli badania nie wykażą takich możliwości - można z większym prawdopodobieństwem uznać, że problem ma podłoże nerwicowe. Rzeczywiście może tak być - człowiek, który żyje w chronicznym niepokoju ma bardzo napięcie ciało. Mięśnie, które są w ciągłym spięciu w końcu się "męczą" i bolą. Być może taka jest przyczyna u Pana. Ale warto też sprawdzić inne możliwości. Pozdrawiam