Kłujący ból w lewej piersi i trudności z oddychaniem

Witam! Często mniewam ten klujacy bol w lewej piersi...ale wczoraj to było cos innego, silny przeszywający bol który odczowalam przez jakies 30 min, nie mogłam gleboko oddychać bo z każdym oddechem bol był coraz silniejszy, oblal mnie zimny pot, dotykając piersi nic nie czułam zedniego zrudla bolu nie było, po prostu jak by to gdzies w srodku było...silny rozdzierający bol...co to może być, proszę o pomoc. Malwina

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza oraz wykonać podstawowe badania profilaktyczne krwi i badanie obrazowe RTG klatki piersiowej. Konieczne jest także wykonanie badania ekg. Jest to podstawa w tym momencie.