Kłujący jajnik przy owulacji

Mam pytanko staramy się z partnerem o dzidziusia.
Czytam różne forum i sama już nie wiem jak to jest? Podam przykład, cykle mam co 28 dni średnio, ostatnio miałam 14go stycznia. Zakupiłam test owulacyjny i obserwowałam śluz i 24go śluz był przezroczysty, więc stwierdziłam iż wykonam test owulacyjny. Pokazały się dwie kreseczki czyli owulacja? I tak wszystko fajnie z tym, iż 26-go zaczął mnie kłuć jajnik lewy i szukałam na forum co to oznacza, czy wtedy w końcu jest owulacja czy już jej koniec?
Proszę o odpowiedź, bardzo mi na tym zależy. Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Stężenie LH, hormonu wykrywanego przez test owulacyjny, rośnie znacznie już na 24-36 godzin przed owulacją. Wynik testu miał więc prawo być pozytywny już dzień- dwa przed uwolnieniem komórki jajowej. Możliwe, że do owulacji doszło dopiero 26.01, kiedy odczuła Pani kłucie w jajniku. Jeśli jednak współżyli Państwo jedynie 24.01, to także może dojść do zapłodnienia, ponieważ plemniki, w sprzyjających warunkach, zachowują zdolność do zapłodnienia w drogach rodnych kobiety nawet przez 7 dni.
Pozdrawiam serdecznie!