Kocham go i chcę wiedzieć, czy coś z tego będzie

Witam. Mam 16 lat. Jeszcze nigdy nie miałam chłopaka. Jestem brzydka. Nie akceptuję siebie. Rok temu poznałam chłopaka. Zakochałam się w nim i kocham go do tej pory, mimo że był czas, w którym nie widzieliśmy się 3 miesiące. Nie wytrzymałam już i napisałam mu, co do niego czuję. Że lubię go bardziej niż on mnie. Powiedział, że myślał, że jest na odwrót, że on lubi mnie bardziej niż ja jego. Spotkaliśmy się. Powiedział, że jestem superdziewczyną, że jestem dla niego bardzo ważna, ale nie chce nic zaczynać, bo boi się, że coś zepsuje. Spotykamy się teraz czasami. Wpadłam w depresję, bo wiem, że nic z tego nie będzie. Myślę o nim non stop i płaczę. Nie potrafię się uśmiechać... Ostatnio nie mogłam wytrzymać i pocałowałam go w policzek... On oddał całusa. Czy możliwe, że coś z tego będzie? Czy jeśli kocham go to powinnam się dalej starać?

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witaj!

Trudno mi przewidzieć, czy coś z tego będzie, ale z tego co piszesz, to chyba jeszcze nic straconego? Spotykacie się, chłopcu zależy na Tobie, odwzajemnił oznakę czułości, jaką był ten spontaniczny buziak - to pozytywne przesłanki. Pośpiech w tych sprawach nie jest dobry, myślę, że potrzeba czasu.

Natomiast proponowałabym Ci pomysleć o spotkaniach z psychologiem. Skąd takie niskie poczucie własnej wartości? Samoakceptacja to podstawa szczęśliwego życia i pełnego samorozwoju. Jeżeli sama nie będziesz siebie lubić, to jak inni mają lubić Ciebie? Zacznij może od poprawy tego, a i cała reszta stopniowo się ułoży.

Serdecznie Ciebie pozdrawiam!