Kocham swoje dzieci, ale boję się, że zrobię im krzywdę. Czy ktoś mi może pomóc?

Mam 22 lata, dwójkę dzieci, które kocham, a jednocześnie ich nie nawidzę - boję się już, że zrobię im krzywdę. Już kilkakrotnie zauważyłam, że jestem agresywna, nie chę wychodzić z domu, bo po co, jak i tak wszyscy maja mnie gdzieś?

Ostatnio nawet stwiedziłam, że jestem brzydka i zaczęłam ciąć włosy, wyrywać, a nawet już próbuję okaleczyć swoją twarz. W szkole mnie gnębiono, opluwano, więc uciekałam z domu i do szkoły nie chodziłam. Proszę mi pomóc.

Witam!

Proponowałabym, aby zastanowiła się Pani co przyczyniło się do takiego stanu. Negatywne emocje skierowane do dzieci, a także zachowania autodestrukcyjne (okaleczanie się) mogą być niebezpieczne zarówno dla dzieci jak i dla Pani. Być może jest Pani przemęczona opieką nad dziećmi - proszę porozmawiać z partnerem i podzielić się obowiązkami.

Może powinna Pani pomyśleć o podjęciu pracy, wówczas zmiana środowiska na pewno poprawiłaby samopoczucie. Jeżeli nie ma Pani skończonej szkoły, to może teraz mogłaby Pani kontynuować w tybie wieczorowym? Proszę wyznaczyć sobie cele i powoli zmierzać do nich małymi krokami.

Pozdrawiam