Kołatania serca w klatce piersiowej

Witam.Zaczne od tego ze od 3lat dolegaja mi kolatania serca w klatce piersiowej oraz w gardle jako chwilowe przytykania.Mialam robione ekg,echo serca,holtera i probe wysilkowa,hormony tsh i byly prawidlowe.Jednak od paru dni zaczelo mnie kluc w klatce piersiowej posrodku.Wczoraj bylam z tym w szpitalu ekg nic nie wykazalo.Sa to krotkie klucia i powracajace czesto.Moje pytanie brzmi czy mozna wykluczyc przyczyne sercowa jak badania byly dobre czy to jednak serce?bo bardzo sie boje ze to od serca

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, dopóki badanie elektrokardiograficzne nie zarejestruje arytmii nie można postawić diagnozy arytmii. Konieczne jest ekg w trakcie arytmii, być może konieczne będzie ponowne badanie holter ekg lub wszczepienie implantowalnego rejestratora zdarzeń ( wykonywane jedynie w prywatnych ośrodkach). Pozdrawiam