Kołatanie serca, niedowłady kończyn

Witam mam 26 lat 2 miesiace temu pojechałem do szpitala ponieważ trzymając kubek herbaty w reku całkowicie bez mojej wiedzy ten kubek mi wyleciał gdy patrzyłem jak upada nie mogłem sie ruszyc ani nic powiedziec po chwili serce zaczeło mi strasznie szybko bic,wystraszyłem sie i pojechałem,W szpitalu powiedzieli ze mozliwe ze wypłukany mam potas oraz przez stres i zwiekszony wysiłek fizyczny,niedawno znowu pojechałem do szpitala ponieważ moze to dziwne ale czułem sie jak bym miał zaraz odejsc

Witam,
Pierwszy krok to wykonanie wszystkich potrzebnych badań - lekarz pierwszego kontaktu powinien takie zlecić. Jeśli wyniki badań wykluczą podłoże somatyczne, to opisane objawy mogą wskazywać na zaburzenie lękowe z rozwijającymi sie napadami paniki. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego, który ma doświadczenie w pracy z takim zaburzeniem.
Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska