Kołatanie serca, stres i smutek

Od jakiegos czasu mam tak,ze zasypiam o 22 i o 2 lub 3 sie budze ,rozdygotana,serce mi lata,nie moge wtedy zasnac czasami do 3 godzin nie spie,.mam dosyc nerwowy tryb zycia,duzo stresu,brak pracy,ktos mi zasugerowal depresje,ogolnie nie jestem smutna,problemy jak kazdy mam.Pomocy

Witam,
niestety portal internetowy ma liczne ograniczenia, które nie pozwalają na stawianie diagnozy. Z tego względu proponuję, aby w związku z doświadczanymi trudnościami ze snem skonsultowała się Pani z lekarzem rodzinnym. Jeśli nie stwierdzi on żadnych medycznych przyczyn doświadczanych przez Panią objawów warto byłoby udać się do lekarza psychiatry. Stres i napięcie, których Pani doświadcza mogą mieć poważny wpływ na doświadczane trudności. Warto też wiedzieć, że nawet jeśli lekarz psychiatra nie rozpozna depresji warto udać się do psychoterapeuty lub psychologa. W trakcie spotkań z takim specjalistą będzie mogła Pani nauczyć się radzić sobie ze stresem i napięciem.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Jeżeli przyznaje pani że przezywa dużo stresów - to tu można szukać źródła Pani problemu. Niestety w tym wypadku potrzebna jest osobista wizyta z psychologiem, tóry dokładnie zlokalizuje powody oraz mechanizmy działania trudności.
Na początek polecam przed snem odsłuchiwać trning relaksacyjny Jacobsona (nagrania dostępne są w Internecie) - to pozwoli się Pani rozluźnić i pomoże w przespaniu całej nocy. Pozdrawiam.