Kołatanie serca, uczucie gorąca i nabrzmiałe dłonie u 43-latki

Witam dwukrotnie w ciągu miesiąca zmuszona byłam wyjść z kościoła- odczuwałam kołatanie serca, gorąco na plecach, nabrzmiałe dłonie. W kościele było chłodno, bez dodatkowych zapachów. Mam 43 lata, regularnie biorę leki na nadciśnienie, nie jestem osobą znerwicowaną. Z chwilą wyjścia na dwór wszystko automatycznie ustąpiło. Wybieram się oczywiście do lekarza pierwszego kontaktu, ale skoro istnieje tak możliwość - poproszę o podpowiedź, gdzie szukać przyczyny?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Takie objawy mogą być związane ze zmieniającymi się poziomami hormonów w Pani organizmie i rozpoczynaniem okresu przedmenopauzalnego. W celu potwierdzenia proszę o konsultację u lekarza POZ lub ginekologa.