Kolejne mutacje grypy

Słyszałam, że jest w Holandii nowa generacja grypy koziej. Zmutowane wirusa grypy: koziej, ludzkiej, ptasiej i świńskiej. Zaniepokoiło mnie to, bo znowu są jakieś mutacje grypy. Czy to, co się dzieje, to przyczyna naturalna, czy eksperymenty na kodzie genetycznym? Przecież to jest niemożliwe, bo wirus grypy reaguje tylko na określoną komórkę określonego organizmu, nigdy nie było przypadków złamania granicy gatunkowej. Czy ludzie robią to specjalnie, czy takie są prawa natury, a może to zamach terrorystyczny? Tego nie wiem, interesuje mnie to, czy ta grypa przyniesie pandemię i czy człowiek jest zagrożony? Zaniepokojona kobieta.
KOBIETA ponad rok temu

Aleksandra Katarzyńska

Szanowna Pani!

Według mojej opinii nie ma powodów do niepokoju. Szum medialny trwający wokól nowych pandemii grypy jeszcze nie ucichł i generuje niepotrzebne lęki. Zagrożeniem samym w sobie, jest nawet zwykła grypa. Okres największych zachorowań na grypę jednakże już minął. Radziłabym dbać o zdrowie, unikać infekcji i korzystać corocznie ze szczpień ochronnych. Profilaktyka jest niezykle ważna i pozwala uniknąć zachorowania, a co za tym idzie, powikłań związanych z grypą.