Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kolejne nieregularne miesiączki po poronieniu, czy to normalne?

Witam,
mam takie pytanie, w lutym poroniłam ciąże bliźniaczą w 9tc (ciąża obumarła), miałam wywoływane poronienie tabletkami ponieważ nie krwawiłam, miałam zabieg łyżeczkowania. Pierwszą miesiączkę po poronieniu dostałam po 15 dniach, która była normalna, drugą 32 dni później i też bez żadnych niepokojących zmian. Teraz miałam dostać trzecia i nie ma. Spóźnia się już 9 dni.

 
W ciąży na pewno nie jestem, bo robiłam testy, więc co może być tego przyczyną? Czy to coś niepokojącego? Przed ciąża miałam nieregularne miesiączki, ale z tego, co pamiętam, to tyle dni raczej nie spóźniała się miesiączka.
Dodam, że trzy tygodnie temu byłam na wizycie u lekarza i lekarz stwierdził, że wszystko jest ok. Czy to, że spóźnia się miesiączka jest normalne po poronieniu? Chociaż dwie miałam mniej więcej regularne?
Bardzo zależy mi na odpowiedzi, ponieważ chcielibyśmy z mężem zacząć starania po tej trzeciej miesiączce, ale w takiej sytuacji musimy czekać.
Proszę o odpowiedź.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Nacięcie krocza podczas porodu

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam.
Przez pierwsze kilka miesięcy po poronieniu miesiączki mogą być nieregularne . Nie musi się Pani tym niepokoić (pomimo że pierwsze krwawienia wystąpiły planowo). Jeśli jednak sytuacja będzie się utrzymywać dłużej niż 3-4 cykle, to konieczna może być wizyta u ginekologa i diagnostyka hormonalna. Leczenie ewentualnie wykrytych zaburzeń może również przyczynić się do szybszego poczęcia.
Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy