Kolejność wychodzenia zębów u rocznej córki

Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące kolejności wychodzenia zębów. Moja córeczka 3 lutego skończy roczek, ma obecnie siedem ząbków - dwie jedynki i dwie dwójki u góry, a na dole trzy ząbki. Mam problem z odgadnięciem czy ma ole na dole dwie jedynki i jedną dwójkę czy odwrotnie, ma tak dziwnie te ząbki rozmieszczone, a pomiędzy nimi są duże przerwy. Jaka jest kolejność wychodzenia zębów? Może dzięki temu będę w stanie odgadnąć jak to wygląda u córeczki. Bo teraz nie wiem czy te ząbki nie są krzywo rozmieszczone. Czy ząbki jedynki na dole mogą być rozmieszczone szeroko i z dużą przerwą? Czy to normalne? Czy to normalne, że mogły wyjść najpierw dwie dwójki na dole a dopiero z czasem wyjdzie na dole ta jedynka? Czy prawidłowa kolejność wychodzenia zębów zawsze jest zachowana czy jeśli jej nie ma to oznacza, że coś jest nie tak? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

Pierwszym zębem który się wyrzyna powinna być dolna jedynka. Przerwy z uzębieniu mlecznym nie powinny niepokoić. Są one fizjologiczne pozwalają na wyrzynanie zębów stałych bez stłoczeni choć zazwyczaj występują w innym miejscu. Zęby pani córki na pewno będą się jeszcze przemieszczać wraz ze wzrostem żuchwy i szczęki oraz wyrzynaniem kolejnych zębów .1 rok to idealny wiek na wizytę adaptacyjną u dentysty w trakcie, której lekarz mógłby też rozwiać Pani wątpliwości.

W razie wątpliwości najlepiej udać się z córką do gabinetu stomatologicznego - pedodonta to specjalista zajmujący się leczeniem stomatologicznym najmłodszych.