Kolekcjonowanie niepotrzebnych rzeczy u 51-letniej kobiety

witam..bardzo chciałabym się cos więcej dowiedzieć co to za choroba oprócz choroby która mam depresja i maniadwufazowa mam jeszcze duzy problem ze zbieradztwem zbieram wszystko bo w każdej rzeczy widze potrzebe a to przerobienia a to posadzenia kwiatka sznurka kompletnie wszystkiego mam zawalone mieszkanie ze nie można przejść mało tego z kazda bzdurna rzecza nie mogę się rozstać nieraz chce wyrzucić ale się rozmysle i pozostawiam ja spowrotem jest to dragedia dla mnie i rodziny co to za choroba

Psychologia

Z Pani opisu wynika, że może rozwijać się u Pani nałogowe zbieractwo, warto byłoby skorzystać w tej sytuacji z pomocy terapeuty w celu posprzątania mieszkania zanim pod sterta niepotrzebnych rzeczy rozwiną się szkodliwe dla zdrowia drobnoustroje albo insekty.

Dzień dobry!
To o czym pani pisze oprócz tego z ma pani zdiagnozowane możemy nazwać patologicznym zbieractwem może być to także związane z druga chorobą manią dwufazową, ale to powinien zdiagnozować specjalista. Pozdrawiam