Komisja lekarska i rekrutacja do policji a THC

Witam Wiem że ten temat był już poruszany i szukałem o tym na internecie ale jest mnóstwo różnych opinii, chciałbym zasięgnąć waszej bo wydaje mi się kompetentna. Do rzeczy. W październiku staje przed komisją lekarską(rekrutacja do policji). Nie tak dawno, 2 tygodnie temu pokusiłem się zapalić thc ale ogólnie paliłem bardzo mało. Teraz pojawia się pytanie. Jak długo we krwi będzie to wykrywalne? Czy da się to jakoś zbijać z organizmu? Gdzie mógłbym to zbadać? Proszę o pomoc.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Chciałbym zwrócić Pana uwagę na fakt, iż niemożliwa jest indywidualna ocena metabolizmu THC we krwi pacjenta. THC najkrócej utrzymuje się w ślinie. Jeśli chodzi o krew, to przy umiarkowanie częstym używaniu okres ten wynosi do 2-3 dni od użycia, natomiast przy częstym używaniu (codziennie) - nawet do 2 tygodni. Liczby te zależne są od ilości palonej marihuany. W przypadku moczu wykrywalność także zależy od częstości użycia: dla pojedynczego użycia - do 3 dni, przewlekłe częste używanie – 21-27 dni. Jeśli zależy Panu na szybszym wypłukaniu narkotyku z organizmu, wskazane jest picie dużej ilości wody mineralnej. Ilość ta na pewno powinna przekraczać 3 litry płynów. Niestety, nie znam innych metod przyspieszających wydalanie narkotyku, który jak każda substancja chemiczna ma swój indywidualny czas rozkładu.
Koszty testów na wykrywalność THC kształtują się w granicach 100 zł.