Komórki macierzyste w leczeniu cukrzycy - gdzie szukać pomocy?

Jestem matką 15-miesięcznego chłopca, u którego w maju tego roku wykryto cukrzycę typu 1. Chciałabym się dowiedzieć, jakie szanse ma moje dziecko na przeszczep komórek macierzystych? Słyszałam, że w Warszawie takie przeszczepy się już wykonuje. Pod jaki adres bądź telefon mogłabym się kierować w tej sprawie?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Możliwość wykorzystania komórek macierzystych jest na pewno, z tym że ostatecznie należy przeprowadzić szereg badań, by mieć pewność, że kandydat ma szansę na powodzenie, czyli przyjęcie zastosowanych komórek.

Zazwyczaj taki przeszczep jest możliwy u pacjentów, u których nie minęło trzy miesiące od rozpoznania cukrzycy typu 1.

Tego typu leczenie przeprowadza się np. w Szpitalu Klinicznym przy ul. Banacha w Warszawie.

Pozdrawiam!