Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kompetencje lekarza a leczenie trądziku

Witam, mam 23 lata i od dawna walczę z trądzikiem. Gdy byłam nastolatką, pojawiał się i znikał, w okresie ciąży była znaczna poprawa, ale teraz znów mam wysyp pryszczy i na dodatek wiele grudek pod skóra (jak naciskam na nie, to wychodzi taka biała maź - chyba tluszcz :)) Z moim problem udałam się do lekarza dermatologa i przepisal mi coś - kazał zgłosić się za 2 tygodnie do kontroli. W międzyczasie pani doktor zleciła czyszczenie twarzy (w swoim prywatnym gabinecie) - na które się zgodziłam. Dzisiaj byłam u niej na kontroli po tych 2 tygodniach, a ona mi mówi, że jedyne co pomoże to peeling kwasami owocowymi - naturalnie też u niej w gabinecie! A przed tym trzeba zrobić jeszcze jakiś zabieg uspakający skórę, bo niby taka podrażniona od tego leku. I teraz nie wiem, co powinnam zrobić. Ja osobiście widzę poprawę, co prawda buzia jest troche podrażniona, ale żeby od razu wychodzić z założenia, że nic innego nie pomoże, tylko ten peeling? I to już na drugiej wizycie?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Aleksandra Katarzyńska
25 poziom zaufania

Szanowna Pani!

Jeżeli zauważyła Pani poprawę po zastosowanych zabiegach, proszę je kontynuować. Najprawdopodobniej nie ma potrzeby leczenia doustnego. Oczywiście ma Pani swobodę wyboru gabinetu kosmetycznego. Tego rodzaju zabiegi wykonywane są powszechnie, w wielu gabinetach. W celu rozwiania Pani obaw, proponowałabym również konsultację u innego lekarza dermatologa.

Lekarz.
0

Witam peelingi owocowe są za słabe, przy leczeniu trądziku należy zastosować inne rodzaje peelingów medycznych. Jeśli Pani ma jakiekolwiek watpliwości dotyczące lekarza, zawsze może Pani zmienić na innego lekarza, dobrze jest jak jest to znany lekarz, lub posiada certyfikat lekarza medycyny estetycznej.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy