Kompleksy i myśli samobójcze u 20-latka

Jak jest naprawdę? Wszyscy polecają mi psychoterapię, ja uważam, że i tak dużo wytrzymałem, jestem trędowaty, mam trądzik na całym ciele, leczony latami, do tego krzywy i czerwony nos, nie dane jest mi się zakochać w takim stanie, powstrzymywałem się już z 4 lata, teraz każdego dnia planuje sobie samobójstwo, jest to codziennością nie tylko podczas chwil krytycznych, i racjonalnie przemyślane, czy to rozsądne, nie potrafię żyć bez miłości uczucia jestem wrażliwy, a w takim stanie nie jest mi dane

Dzień dobry!

Każdy człowiek zmaga się w swoim życiu z różnego rodzaju trudnościami. Kiedy są one szczególnie trudne, zaczęły się już w dzieciństwie czy młodości lub trwają długo - nie sposób poradzić sobie z nimi samemu. Warto wtedy skorzystać z pomocy. Wieloletnia trudna choroba (jaką jest trądzik), kompleksy, obniżona samoocena mogą doprowadzić do depresji, która dodatkowa obniża poczucie własnej wartości, utrudnia racjonalną ocenę swojej sytuacji, przysłania wszelkie możliwe dobre rozwiązania, możliwe sposoby poprawienia swojej sytuacji. Często to właśnie depresja powoduje myśli i plany samobójcze.
Zdecydowanie polecam i życzę, aby skorzystał Pan z opieki psychologicznej, psychoterapii, a także z opieki lekarza psychiatry. Depresję skutecznie leczy się także farmakologicznie (leki).
Zawsze jest możliwa poprawa swojej sytuacji i znalezienie nowych sposobów na odkrycie sensu i wartości życia.

Pozdrawiam!