Kompleksy na punkcie swojego wyglądu i brak akceptacji siebie

Odkąd pamiętam czułam się źle sama ze sobą i towarzyszyło oraz towarzyszy mi poczucie, że coś jest ze mną nie tak, coś jest we mnie źle, że muszę coś w sobie naprawić dopiero wtedy ludzie mnie polubią, pokochają. Miałam i mam kompleksy na punkcie swojego wyglądu, próbowałam się odchudzać, ale zamiast chudnąć - tyłam. W ciągu 10 lat powoli przytyłam 20 kg. Nie podoba mi się moja twarz, włosy i paznokcie. Nic mi w życiu nie wyszło. Mam wrażenie, że moje życie popłynęło w innym kierunku niż powinno

Dzień dobry,

Proszę znaleźć psychoterapeutę w swojej okolicy i udać się na konsultację.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ) lub prywatnie (pracującego w nurcie psychodynamicznym).