Kompleksy z powodu nadwagi

Jestem dziewczyną i ważę 81,4 kg przy 170 cm wzrostu. Jestem średnio aktywna, dosyć często chodzę na spacery. Nie mam motywacji nie wiem jak się zachęcić do czegokolwiek. W mojej rodzinie są osoby z nadwagą.Źle czuje się w swoim ciele i jestem zakompleksiona. Moje przyjaciółki ważą ok. 50-60 kg. Czy ja dobrze ważę? Jeśli nie, to co mogę zrobić, aby schudnąć? Pomóżcie! Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Na podstawie wagi (81,4 kg) i wzrostu (170 cm) Twój wskaźnik masy ciała BMI (nag. Body Mass Index) wynosi ponad 28, co wskazuje na nadwagę. Nie napisałaś jednak, ile masz lat i jak wygląda Twoja aktywność w ciągu dnia. Wydaje mi się, że nadwaga sprawia, że spada Ci samoocena, stąd Twoje kompleksy. Jeżeli zależy Ci na schudnięciu, ogranicz podaż kalorii i zacznij ćwiczyć, np. biegaj, zapisz się na basen lub aerobic. W celu doboru odpowiedniej diety skorzystaj z porad dietetyka.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam.
Masz nadwagę.Nie masz otyłości, jednak zalecam by zadbać o swoją wagę co jednocześnie poprawi Twój wygląd i samopoczucie.
Jedz często w mniejszych ilościach.
Jedz owoce i warzywa.
Dbaj o urozmaicenie codziennego jadłospisu.
Nie przejadaj się przede wszystkim przed snem.
Stosuj przyprawy wspomagające trawienie, np. pieprz ziołowy, kminek, czosnek.
Zrezygnuj z białego pieczywa, ciemne pieczywo zawiera więcej błonnika, składników mineralnych oraz witamin.
Ogranicz ilość spożywanych tłuszczów.
Ogranicz spożycie soli.
Pij dużo wody.
Pamiętaj o aktywności fizycznej, pomaga ona w spalaniu nadmiernych kalorii które przyjmujemy wraz z pożywieniem.
Rozważ również wizytę u lekarza dietetyka.

Kochana, zgodnie z BMI Twoja waga przy obecnym wzroscie wskazuje na nadwagę. Jesteś młodą kobietą, która nie powinna się godzić z obecnym stanem. Zbyt duża waga to nie tylko wygląd, ale przede wszystkim zdrowie, gorsze samopoczucie, zaniżona samoocena i spadek motywacji. Weź do ręki kartkę. wypisz swój cel lub cele, następnie odpowiedź sobie na pytanie co przyniesie Ci zmiana wagi? a później co tracisz nie podejmując wysiłku? Mozesz to zrobić w postaci tabeli. Zmiana wagi, praca nad nawykami to praca wymagająca wysiłku i cierpliwości, ale wiem też, że się opłaca. Uwierz w siebie i kazdego dnia rób krok do przodu! Wierzę, że Ci się uda! Zawsze możesz do mnie napisać. Powodzenia!