Kompleksy z powodu wagi i ciągłe przebywanie w domu

Od ponad roku jestem w domu, Ciąża teraz dziecko ma już rok. Jestem osobą tęgą i wstydzę się tego. Boję się wychdzenia z domu do ludzi, jak i imprez rodzinnych. Ze stresu robię się bardzo nieprzyjemna dla męża, nie chce się poddać dobrej zabawie, jakbym sama chciała się ukarać, że mi się nie należy bawić bo jestem gruba czy brzydka przez to. Problem stał się na tyle duży, że mam ochotę zamknąć się w domu i nigdzie się nie ruszać. Co może mi pomóc?

Dzień dobry,

Może Pani udać się na konsultację do psychoterapeuty, która być może zakończy się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może uzyskać Pani prywatnie lub w ramach NFZ (np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego).

Warto byłoby wybrać się do psychoterapeuty, ponieważ Pani problem się nasila. Można też poszukać motywacji do ćwiczeń i zmiany stylu życia np. na stronie Ewy Chodakowskiej, jest tam wiele zdjęć otyłych kobiet, którym udało się schudnąć. Dobrze byłoby, żeby znalazła sobie Pani jakąś odskocznię od domowej rutyny, koleżankę w podobnej sytuacji życiowej, życzliwą ciocię czy kuzynkę, która wesprze Panią w trudnych chwilach. Proszę pamiętać, że jest Pani wzorem dla swojego dziecka i Pani obowiązkiem jest zadbać o siebie - dla siebie i dla dziecka, oczywiście dla męża także.