Kompresyjne złamanie kręgu lędźwiowego a aktywność fizyczna

Witam, Doznałem kompresyjnego złamania kręgu lędźwiowego L1 bez dolegliwości neurologicznych i bez pęknięć kręgu. W opisie z tomografi komp. wynika, że otwór przez który przechodzi rdzeń nie został naruszony. W związku z powyższym, jakie jest zagrożenie komplikacjami w przyszłości, na czym polega rehabilitacja i jak długo powinna trwać. Czy uprawianie rekreacyjne sportów (narciarstwo zjazdowe, tenis stołowy, trekingowa jazda na rowerze) są dopuszczalne? Z góry dziękuję. Zenek; zen.cze@op.pl

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rekreacyjne uprawianie sportu nie jest przeciwskazane. Polecam skorzystać z pomocy rehabilitanta, który wdroży odpowiednie ćwiczenia wzmacniające mięśnie przykręgosłupowe.