Kompresyjne złamanie trzonu kręgu a odpowiednie działania

Kompresyjne złamanie trzonu kręgu c7 z nieregularnym zrysem blaszek tego trzonu. Na poziomie c6,c7 wypuklina tylna o szerokości 2mm modelująca worek oponowy wymiar kanału 11mm.Na poziomiec5,c6 wypuklina o szerokości 1mm modelująca worek oponowy wymiar kanału 14mm, lordoza spłycona. Proszę o doradzenie co zrobić

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji należy zgłosić się do neurochirurga. Opisane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczny jest zabieg operacyjny choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.