Koncentryczna przepuklina krążka międzykręgowego uciskająca na worek oponowy w wyniku MR

proszę o pomoc co dalej ? MR l5/s1 koncentryczna przepuklina krążka m-k uciskająca na worek oponowy i wpyklająca się do lewego otworu międzykręgowego z uciskiem na nerw korzeniowy po stronie prawej przepuklina wypełnia zachyłek boczny ,na poziomie l4l5 obecność wypukliny krążka uciskającej na worek oponowy i wpuklający sie obustronnie do zachyłkow bocznych na w/w poziomach krążkow stwierdza sie zmiany degeneracyjne w postaci ich dehydratacji w blaszce dolnej trzonu kregu l4 guzek schmorla

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają charakter zarówno zwyrodnieniowy jak i przeciążeniowy. Konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem gdyż nieprawidłowości te mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Możliwe iż konieczny będzie zabieg operacyjny.