Kończę opakowanie D*** - czy kolejne jest mi potrzebne?

Witam, mam 27 lat, mam bóle i kłucie w podbrzuszu praktycznie przez cały dzień. Leżałam przez 4 dni w szpitalu, ponieważ pojawiły się plamienia krwi. Po dwóch dniach w szpitalu po tabletkach przeszło, ale bóle pozostały. Teraz leżę w domu, d*** biorę 3x1, ale przypisano mi tylko 1 opakowanie. Za 3 dni koniec tabletek, wizyta u lekarza prowadzącego dopiero 21 października, a boję się, że po zakończeniu opakowania mogą pojawić się krwawienia. Czy muszę iść do innego lekarza (moja pani doktor na urlopie) po receptę na d***? Dodam, że jestem w 7 tyg.c. I jeszcze jedno małe pytanie, na wypisie ze szpitala taka notatka - (był to 6 tydz.c.) - pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym i zarodkiem o CRL 33 mm z widocznym tętnem płodu. Czy to znaczy, że wszystko dobrze się rozwija i jak mogę sobie obliczyć, ile ma samo dziecko mm? Dziękuję za odp. i pozdrawiam.

27 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Bóle w podbrzuszu mogą nie być spowodowane poronieniem, ale pociąganiem więzadeł przez ciężarną macicę (co jest normalne). Myślę jednak, że powinna Pani postarać się o kolejne opakowanie Duphastonu. Lekarz ginekolog, który przepisze Pani lek, określi też sposób jego dawkowania i czas, po którym będzie Pani mogła go odstawić. Trudno oceniać prawidłowość ciąży tylko na podstawie CRL i obecności tętna. CRL to długość ciemieniowo-siedzeniowa - odległość od czubka główki do końca pośladków. W ciąży nie określamy całkowitej długośći ciała dziecka, gdyż jest to technicznie niemożliwe. Stąd też nie potrafię powiedzieć, ile dokładnie mierzy obecnie Pani dzidziuś. Jego długość ciemieniowo-siedzeniowa mieści się w każdym razie w normie.

Pozdrawiam serdecznie!