Konflikt serologiczny - co dalej?

Witam.

Mam małe pytanie, dotyczy konfliktu serologicznego, czy może wystąpić gdy matka posiada grupę krwi 0Rh+ a ojciec BRh+? Dużo czytałam o tym ale wszędzie piszą tylko o tym gdy matka ma - a ojciec +.
A ciekawi mnie to właśnie czy ma coś do tego 0 i B, czy jest tak samo w tym przypadku ten konflikt. Ponieważ poroniłam juz dwa razy, a bardzo chcemy mieć z mężem jeszcze dzieci. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Proszę nie obawiać się konfliktu, różne grupy krwi w zakresie głównego układu grupowego (ABO) nie stanowią zagrożenia dla dziecka. Różnica ta może być ewentualnie przyczyną łagodnej żółtaczki u noworodka w pierwszych dniach życia, ale niekoniecznie musi tak być.
Pozdrawiam serdecznie!