Konflikt serologiczny: czy występuje u nas?

4 lata temu w 3 miesiącu ciąży okazało się, że serce dziecka przestało bić. Miałam robione łyżeczkowanie, dostałam zastrzyk i*******. Niedawno zaszłam w ciążę drugi raz i okazało się, że poroniłam w 7 tygodniu samoistnie. Ponownie miałam ten zastrzyk i********. Jestem załamana. Drugi raz straciłam dziecko. Czy my mamy konflikt serologiczny? Lekarz mi powiedział, że mamy z mężem zrobić badania genetyczne, ale u nas w rodzinach nie było żadnych takich przypadków jak u nas.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Krystyna Gałązka

Witam!
W Państwa przypadku jest rzeczywiście niezgodność w zakresie czynnika Rh. Jednak jeśli po pierwszym poronieniu otrzymała Pani immunoglobulinę, nie powinno to być przyczyną kolejnego poronienia. Powinna ona bowiem ochronić przed ewentualnym pojawieniem się przeciwciał przeciw krwinkom dziecka w kolejnej ciąży. Warto więc zastosować się do zaleceń Państwa lekarza i spróbować poszukać innej przyczyny.
Pozdrawiam