Konflikt w związku i pobyt w szpitalu psychiatrycznym a rozwód

przez 20 lat mąż upokarzał mnie wyzywał obwiniał o wszystko. Mam za sobą próbę samobójczą ogólnie koszmar. Byłam w szpitalu psychiatrycznym chodziłam po psychologach szukałam pomocy bo chciałam wyjść z tego dołka. Teraz mąż złożył pozew o rozwód z orzeczeniem o mojej winie. Znowu nie śpię płaczę ogarnia mnie strach. Nie mam pojęcia jak się bronić strasznie się jego boję. Czy wypis ze szpitala i opinie psychologa wystarczą?

Witam Panią,
pytania, które Pani stawia są bardziej pytaniami prawniczymi i to właśnie prawnik będzie Pani w stanie pomóc i ukierunkować tok postępowania procesowego. Jest także możliwość zajęcia się sobą przez Panią poprzez szukanie wsparcia w tej kryzysowej sytuacji.

Pozdrawiam Panią
Wojciech Romatowski
Psycholog, Certyfikowany Psychoterapeuta Gestalt
www.psycholog-bialystok.com

Koniecznie trzeba zwrócić się do prawnika. Doznała Pani szkody na zdrowiu z powodu upokarzającego zachowania męża. Winę ponosi on i z tego trzeba zdać sobie sprawę i tego się trzymać. Warto mieć przy sobie przyjaciółkę wspierającą Panią.