Konflikt z mężem o ciągłe przebywanie w domu rodzinnym

Witam, mam pytanie jak odciąć pępowinę pomiedzy moim mężem a jego rodziną. jestesmy pare miesięcy po ślubie, a on codziennie siedzi u swoich rodziców argumentując to, że on ich kocha i tak czy siak bedzie tam codziennie czy mi sie to podoba czy nie. Nie pomagają rozmowy, od razu wybucha wrzaskiem i mówi że bedzie tam dzien w dzien czy mi sie to podoba czy nie, a jesli mi to nie pasuje to sie do nich wyprowadzi. Nie wiem juz jak do niego dotrzeć, zeby zrozumial ze zalozyl swoja nową rodzinę ....

Witam. Jest to niewątpliwie spory problem, który ciągnie się już od młodych lat. Niestety im dłużej trwa - tym trudniej jest go zniwelować. Proponuję szczerą rozmowę i namówić partnera na terapię przeznaczoną dla par.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
http://blog.psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk/

Terapie i konsultacje on-line.
http://psychopedagog.eu/terapia-online/

Widać mąż boryka się z opuszczeniem domu rodzinnego. Coś ciągle go tam trzyma. Oficjalnie już jest w domu ze swoja żoną, ale nieoficjalnie pozostaje bardziej w roli syna swoich rodziców i tam ogniskuje swoją aktywność. Jakie ma Pani relacje z teściami? może mogłaby Pani porozmawiac z nimi o swojej tęsknocie za nieobecnym mężem?

Pani mąż najwyraźniej nie potrafi postawić zdrowych granic między sobą a rodzicami. Jest to ogromny problem i - jak wnioskuję po Pani opisie - trudny do rozwiązania spokojnie w bezpiecznym otoczeniu własnego domu. Być może niezbędna będzie pomoc trzeciej bezstronnej osoby - terapeuty par (który pomoże Wam omówić swoje potrzeby, o których teraz tak trudno rozmawiać bez emocji). Również dobrze byłoby omówić tą sytuację z rodzicami męża - być może oni wpływają na niego w taki sposób, że nie potrafi on z rodzinnego domu odejść, lub nie widzą żadnego problemu. Tak czy siak - rozmowa z nimi mogłaby rzucić nowe światło na całą sytuację. Pozdrawiam.