Konflikty dorosłej osoby z rodzicami

JA MAM35 LAT I PROBLEM Z RODZICAMI CHCA ZEBYM Z PARNEREM NIE BYLA Z KTORYMJESTEM 7 LAT A ONI CHCA ZEBYMZ NIM NIE BYLA MIESZKALISMY RAZEM ALE PROBLEMY FINANSOWE MOWIA ZE WYMELDUJA JAK Z NIM beDE NIE BEDE TU MIESZKAC wtacaja sie pija OJCIEC DUSIL MNIE PO PIJAKU I DZIS MOZLIWE ZE JAKAS AWANTURA BEDZIEMAM ICH DOSYC

Dzień dobry. Z Pani maila zrozumiałam, że mieszka Pani w mieszkaniu rodziców z nimi oraz ze swoim partnerem. Rodzice nie są zadowoleni z Pani związku i grożą Pani wymeldowaniem. Trudna sytuacja finansowa zmusza Panią do zamieszkiwania z rodzicami, chociaż chciałaby Pani się wyprowadzić. Ojciec Pani nadużywa alkoholu i stosuje wobec Pani przemoc. Kłopotów jest sporo i wyobrażam sobie, że może Pani czuć się jak w potrzasku. Zastanawiam się, co Pani partner na to? Jakie działania już podejmowaliście, żeby zmienić tą sytuację? Chciałabym powiedzieć, że nikt nie ma prawa używać przemocy. W całym kraju funkcjonuje coś takiego jak Niebieska Karta. W sytuacji, kiedy ktoś z rodziny stosuje przemoc, można zadzwonić po policję i ona zakłada Niebieską Kartę. Wtedy dzielnicowy ma obowiązek przeprowadzić rozmowy z osobą stosująca przemoc, w tym przypadku z Pani ojcem. Policjant odwiedza dom tak długo, dopóki przemoc nie ustanie. Policjant jak i każdy członek rodziny może tez w takiej sytuacji złożyć wniosek do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych o zobowiązanie do leczenia ojca. Można też zgłosić się do MOPS-u z tym problemem. Pracownik socjalny pokieruje Panią, gdzie może Pani uzyskać w swoich sprawach pomoc. Pozdrawiam i życzę odwagi do podjęcia działań.