Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Koniec ze speedem raz na zawsze

Od dwóch lat na imprezach biorę amfetaminę. Ostatnio, przez wakacje – prawie codziennie. Wszyscy moi znajomi tak robią, więc nie widziałem w tym nic dziwnego. Ale kończę z tym. Przedwczoraj wziąłem ostatni raz. Zrobiłem coś tak głupiego, że będzie mi jeszcze długo wstyd. Problem w tym, że nie umiem sobie poradzić z tym, co się ze mną dzieje. Jestem przeraźliwie zmęczony, senny, ale nie mogę zasnąć. Jednocześnie czuję się pobudzony. Nie wiem, jak to wytrzymam. Nie pójdę na odwyk do szpitala, bo nie mam na to czasu. Poza tym boję się, że dowiedzieliby się o tym w pracy.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Skuteczność terapii grupowych

Marta Kucharczyk
14 poziom zaufania

Objawy, jakie Pan opisuje, są charakterystyczne dla zespołu abstynencyjnego po odstawieniu amfetaminy. Pana organizm przyzwyczaił się do tej substancji. Zazwyczaj objawy te ustępują po kilku dniach. Aby łatwiej przejść ten trudny dla Pana okres, proponuję wizytę u specjalisty od uzależnień. Może on zapisać leki, które złagodzą objawy odstawienia. Ponadto poleci Panu terapię – indywidualną lub grupową – która ułatwi Panu wytrwanie w decyzji o zerwaniu z nałogiem. Taka wizyta u terapeuty pozostanie na pewno w tajemnicy przed pracodawcą czy współpracownikami.

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy