Konieczna aborcja?

Mam 21 lat. W lutym tego roku urodziłam synka, którego bardzo kocham. Jednak pochodzi on z ciąży zagrożonej. Musiałam mieć cesarskie cięcie, ponieważ jakieś 2 tygodnie przed terminem dostalam rzucawki.

Przez okolo 2 lata nie powinnam zachodzic w ciążę, gdyż grozi to mojemu zdrowiu, a możliwe, że i życiu.

Cóż, właśnie jestem w ciąży, pomimo zabezpieczania sie. Nie mogę sobie pozwolić na kolejne dziecko. I nie chodzi tu o wygodę czy też inne podobne takie...

Po prostu nie stać nas. Bardzo kochamy naszego synka i nie wykluczam ciąży w przyszlosci, jednak na chwilę obecną - nie bardzo.

W internecie naczytałam się o sposobach aborcji, interesuje mnie najbezpieczniejszy i w miarę tani, gdyż jest nam dosyć ciężko finansowo.

Nie jestem za "domowymi sposobami".

Czy mogę liczyć na jakąś pomoc?

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Aborcja bez wskazań lekarskich lub prawnych jest w Polsce zakazana i karana.

W związku z tym, że ma Pani wskazania lekarskie do wcześniejszego zakończenia ciąży, należy zgłosić się do ginekologa i omówić z nim tę sprawę. Jeśli ryzyko dla Pani zdrowia nie będzie na tyle duże, żeby było wymagane usunięcie ciąży, proponuję zastanowić się nad donoszeniem ciąży.

Istnieje w Polsce możliwość zrzeczenia się dziecka tuż po urodzeniu. Można jeszcze w czasie ciąży znaleźć rodzinę zastępczą. Proszę nie zapominać, że nosi Pani w sobie życie i nie powinno się tak po prostu go niszczyć. Należy dać mu szansę, być może znajdzie się rodzina, która pokocha je jak swoje dziecko i będzie w stanie zapewnić mu godne życie.

Proszę nie podejmować pochopnie tej decyzji.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.