Konieczność antybiotyku po ekstrakcji ósemki

WITAM! BYLAM WCZORAJ NA EKSTRAKCJI OSTATNIEJ OSEMKI - DOLNA LEWA. POPRZEDNIE BYLY MNIE PROBLEMOWE TA ZDECYDOWANIE ZATRZYMANA. BYLO CIECIE ROZWIERCANIE SZYCIE - CHIRURG NIESTETY NIE MOGLA MNIE ZATAMOWAC I TROCHE SIE POMECZYLAM BO PEKLO JAKIES NACZYNIE. DOSTALAM KETONAL ANTYBIOTYK ZBEDNY. BOLI STRASZNIE TEZ SPUCHLAM W NOCY MAM SZCZEKOSCISK - MAM PYTANIE CZY ANTYBIOTYK JEST KONIECZNY? CZY NORMALNE MAM OBJAWY? ILE POTRWAJA? JAKIE ZALECENIA POZA LODEM? DZIEKUJE POZDRAWIAM:)

Obrzęk, szczękościsk ,problemy z połykaniem są naturalną konsekwencją chirurgicznego usuwania zęba.Trwają ok.2-3 dni.Stosowanie antybiotyku w tej sytuacji jest uznaniowe i zależy od decyzji lekarza. Można go włączyć w każdym momencie.Być może wystarczy Ketonal, który jest zarówno lekiem p-bólowym jak i p-zapalnym. Pozdrawiam