Konieczność przerwy pomiędzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych

witam, biorę już ponad 8 miesięcy tabletki antykoncepcyjne, chciałabym pierwszy raz w życiu nie robić siedmiodniowej przerwy. obawiam się jednak,ze np mogą wystąpić jakieś krwawienia podczas kontynuacji, czy w ogóle to możliwe? wiem,ze mozna brać tabletki bez przerw, jednak boję się to zastosować.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Można tak postąpić. Nie należy jednak nadużywać takiego działania. W trakcie kolejnego cyklu mogą wystąpić plamienia śródcykliczne.