Konieczność usunięcia tarczycy

Mam skierowanie do szpitala na usunięcie tarczycy. USG wykazało:guzek lity niejedn. 22x17mm, w PP guzek lity 3,6.Płat lewy wypełnia niemal całkowicie guzek lity niejedn. 37x21mm i guzek 16x12. Węzły niepowiększone. Biopsje wykazały zmiany łagodne. TSH- 0,446, FT4-1,42, FT3-3,47. Czy operacja jest niezbędna?Choć hormony są w normie mam dużo dolegliwości jak przy niedoczynności tarczycy- otyłość,bóle stawowe, zaburzenia jelitowe,osłabienie,wypadanie włosów.Boję się że po operacji będzie gorzej.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie w tym momencie konieczny jest zabieg operacyjny gdyż istnieje możliwość zezłośliwienia zmiany.