Konsekwencje ciąży przy tabletkach Qlaira

Witam, potrzebuje pilnie porady :( biorę tabletki antykoncepcyjne qlaira, i zapomniałam dwóch tabletek pod rząd, mianowicie 4 i 5 co gorsze to w dniu przyjęcia tych tabletek odbyłam stosunek, proszę co o informacje radę co powinnam teraz zrobić? Liczę się z konsekwencjami ciąży, na ulotce pisze ze pominiecie więcej niż jednej porada lekarza a co gorzej to pierwszy tydzień blistra :-( Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Pominięcie tabletek zwiększa prawdopodobieństwo ciąży. Jeśli chodzi o postępowanie to proponuje pilnie skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.