Kontakt rocznego dziecka z wodą zarażoną bakterią coli

Witam,byłam na plaży dzisiaj moje dziecko ma skończony roczek chodziło w wodzie,nie kapalo się,pewnie zamoczylo rączki i brało do buzi,po fakcie dowiedziałam się że jest bakteria w jeziorze coli,co teraz czy mogło dojść do zarażenia,jestem przestraszona,nie wiedziałam,nie było żadnej informacji
Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście jest taka szansa, choć proszę nie nie niepokoić się na zapas. Organizm dziecka jest w stanę zwalczyć intruza za pomocą swoich mechanizmów obronnych. Tylko w skrajnych przypadkach konieczna jest interwencja lekarza. Z pewnością konieczna jest obserwacja dziecka.