Kontrola długości nitek a wysunięcie wkładki domacicznej

Wczoraj, w drugim dniu miesiączki, miałam założoną wkładkę domaciczną. Wieczorem, z ciekawości, sprawdziłam długość nitek - wystawały odrobinę z szyjki macicy. Dziś wieczorem, gdy chciałam sprawdzić to poczułam, że niktki wystaja na 2-3cm. Czy możliwe, żeby wkładka tak szybko sie wysuneła? Czy może w trakcie miesiączki jest to normalne?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście możliwe iż wkładka się nieco wysunęła. Jeżeli stan ten się nie zmienia nie ma powodów do niepokoju. Oczywiście nić nie stoi na przeszkodzie by skontrolować ten stan ze swoim lekarzem, choćby telefonicznie.