Kontrola po operacji wycięcia prawego płata tarczycy z powodu wola obojętnego

Witam , jestem po operacji wycięcia prawego płata tarczycy z powodu wola obojętnego guz o śr 2 cm , biorę Eutyrox 50 , tsh 3 tyg po operacji w normie 1, 2 obecnie jestem miesiąc po operacji czuje sie dobrze czy powinnam udac sie na wizytę kontrolną do endokrynologa ? wykonać kontrolne usg ?

Szanowna Pani,
po takiej operacji należy kontrolować TSH teraz częściej, a potem przynajmniej raz w roku. Ze względu na terminy proszę zapisać się do endokrynologa. Badanie TSH powinno się wykonać za jakieś 3 miesiące. Za 2 - 3 lata powinno się wykonać kontrolne badanie USG tarczycy.

Pozdrawiam
dr R.Anielski