Kontrolowanie poziomu cukru we krwi a wczesne wykrycie cukrzycy

Mam 51 lat, w rodzinie osoby z cukrzycą więc i ja mam ciągle cukier trochę ponad 100. Robię badania hemoglobiny glikowanej i wynik jest dobry(ok 5), zwiększyłam wysiłek fizyczny - codziennie 5 km pieszo, - jak mam stwierdzić ze mam jakieś objawy rozwijającej się cukrzycy, bo pani doktor mówi ze trzeba mieć ten problem pod kontrolą?

Wartości glukozy ponad 100mg/dl to już wynik nieprawidłowy wskazujący na nieprawidłową glikemię na czczo. Pana lekarz biorąc pod uwagę czynniki ryzyka powinien ustalić plan badań screeningowych w kierunku cukrzycy. Być może już na obecnym etapie może być wskazana farmakotetapia.