Korona porcelanowa zamocowana na pękniętym korzeniu

Witam. 12 lat temu wybiłam sobie zęba i została założona korona porcelanowa. Ząb jednak z czasem wysunął się do przodu i boli. Nie mogę nim nic ugryźć a jest do górna jedynka. Na przeswietleniu okazało się że korona zamocowana jest na peknietym korzeniu. Moje pytanie brzmi: co z nim najlepiej zrobić? Dentysta doradził most, aczkolwiek nie uśmiecha mi się pilowac zdrowych zębów. Pozdrawiam

W przypadku pękniętego korzenia najlepiej wykonać natychmiastową implantację. Korona na implancie jest najlepszym i najbardziej estetycznym rozwiązaniem w tym przypadku.