Korzystanie z solarium przy astmie

Witam. Mam astmę od roku ale nie jakąś bardzo poważna bo duszności nie mam tylko czasem takie ściski w klatce przeważnie wtedy jak się zdenerwuje czymś. Biorę tylko 1 inhalator fostex, 2 razy dziennie i w zupełności mi to wystarcza, czasem nawet jak zapomniałam wziąść to nic mi się nie stało. I moje pytanie jest takie czy mogę korzystać z solarium ? Czy jeśli chciałabym trochę więcej napić się alkoholu to na ile najwięcej mogę sobie pozwolić ? I czy ten lek jest dobry dla mnie czy moze za słaby

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Sauna nie jest przeciwwskazana, choć warto wspomnieć o tym, że istnieje możliwość, szczególnie w przypadku korzystania z sauny suchej może to negatywnie wpłynąć na układ oddechowy. Alkohol nie ma tu większego znaczenia.

Astma jest schorzeniem w którym dobiera się leczenie indywidualnie tak aby była dobrze kontrolowana. Pojęcie leku :za silny lub za słaby należy zastąpić pojęciem :właściwy.
Ta choroba nie przeszkadza w prowadzeniu normalnego trybu życia. Należy unikać ekstremalnych bodźców. Co do alkoholu-nie należy się upijać :P i nie pić codziennie ^^