Kość w dziąśle po ekstrakcji zęba

Witam. Jestem 2 miesiące po ekstrakcji dolnej siódemkizl. Zębodół zagoił się bez problemu. Niestety kilka dni temu z boku od strony języka przebiła się kość. Nie jest to wiórek pozostały po ekstrakcji tylko "lity" wypustek kości. Dodam, że jestem za granicą, normalnie od razu poszedłbym do stomatologa, ale tutaj mam to utrudnione. Czy mogę to czyms posmarować itd, żeby przedtrzymac dwa miesiące?

Witam,
Po usunięciu zęba w procesie gojenia kość zaczyna nam się przebudowywać. Jeśli ściana zębodołu od strony języka była cienka lub pęknięta, to czasami fragmenty kości mogą nam przebijać się przez dziąsło lub zmienia się kształt tej kości i wtedy może ona wystawać. Jeśli ten fragment nie uraża w język i jest gładki, można sobie smarować żelem z chlorheksydyną (np. Elugel). Jeśli jest on mocno bolesny i rani język, należy jak najszybciej udać się do stomatologa.
Pozdrawiam, Sylwia Puchała