Kosmetyki do maskowania zmian trądzikowych

Jakich kosmetyków używać, aby ukryć zmiany trądzikowy, a zarazem pomóć swojej cerze? Jestem nastolatką i nie wyobrażam sobie wyjścia z domu bez makijażu, a kosmetyki przeznaczone dla nastolatek z takimi problemami jak ja, np. Undur twenty, są koszmarne! Strasznie tłuste, nie kryją, mogą powodować uczulenia. Obecnie stosuję puder mineralny, ale jest słobo kryjący, szukam produktu który nie zatyka porów, jest kryjący i matuje! Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Do zakrywania zmian o charakterze grudek zapalnych w kolorze czerwonym - polecam korektory antybakteryjne w postaci sztyftów/pisaków w kolorze zielonym. Zwykle zawierają one substancje o działaniu bakteriostatycznym i ściągającym.

Co do podkładu - są dostępne podkłady bez działania komedogennego - proszę poszukać ich w aptece (szeroką gamę posiadają firmy La Roche Posay, Vichy czy ostatnio polska Pharmaceris) - są one droższe niż opisywane przez Panią, ale skuteczne i wysoko cenione przez pacjentów.

Proponuję wykończenie makijażu pudrem sypkim transparentnym.

Proszę skorzystać z porad osób pracujących w  aptekach lub większych drogeriach - z pewnościa pomogą dobrać kosmetyki do potrzeb Pani cery.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Polecam z podkładów wypróbować paese i puder max factor creme puff.